Sidamon

komunë në Spanjë


Sidamon është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia.

Sidamon
Komunë
Vendndodhja
Sidamon is located in Spanjë
Sidamon
Sidamon

Koordinatat: 41°37′52″V 0°49′59″L / 41.63111°V 0.83306°L / 41.63111; 0.83306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 52″ Veri

0° 49′ 59″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Sidamon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale