Mollet del Vallès

komunë në Spanjë

Mollet del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mollet del Vallès ka 52484 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.72 km2.

Mollet del Vallès
Flamuri i Mollet del Vallès
Stema zyrtare e Mollet del Vallès
Popullsia
 • Gjithsej52.484
Emri i banorëveMolletà

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto