Mondragón

komunë në Spanjë


Mondragón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debagoiena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Mondragón ka 22,027INE banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.8 km2.

Mondragón
Komunë
noform
The town centre of Mondragón.
Stema_figura
Vendndodhja
Mondragón is located in Spanjë
Mondragón
Mondragón

Koordinatat: 43°5′56″V 2°29′24″P / 43.09889°V 2.49000°P / 43.09889; -2.49000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debagoiena
Kryetari i Bashkisë Inazio Azkarraga-Urizar
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.8 km2
Popullsia 22,027INE banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi May 15, 1260
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20500
Prefiksi +34 943
Koordinatat 43° 5′ 56″ Veri

2° 29′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arrasate-mondragon.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto