Montclar, Berguedà

komunë në Spanjë

Montclar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montclar ka 112 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.89 km2.

Montclar
Montclar de Berguedà.jpg
Flamuri i Montclar
Stema zyrtare e Montclar
Localització de Montclar respecte del Berguedà.svg
Popullsia
 • Gjithsej112
Emri i banorëveMontclarenc, montclarenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto