Montmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montmajor ka 472 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.49 km2.

Montmajor
Flamuri i Montmajor
Stema zyrtare e Montmajor
Popullsia
 • Gjithsej472
Emri i banorëveMontmajorenc, montmajorenca
Faqja zyrtare[[1] www.montmajor.cat%20town%20website]]

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto