Montornès de Segarra

komunë në Spanjë

Montornès de Segarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Montornès de Segarra ka 104 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.3 km2.

Montornès de Segarra
Komunë
noform
Vendndodhja
Montornès de Segarra is located in Spanjë
Montornès de Segarra
Montornès de Segarra

Koordinatat: 41°36′10″V 1°13′54″L / 41.60278°V 1.23167°L / 41.60278; 1.23167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Kryetari i Bashkisë Marta Huguet i Mas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 10″ Veri

1° 13′ 54″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto