Montornès del Vallès

komunë në Spanjë

Montornès del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montornès del Vallès ka 16042 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.2 km2.

Montornès del Vallès
Popullsia
 • Gjithsej16.042

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto