Montseny

komunë në Spanjë

Montseny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona. Montseny ka 332 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.02 km2.

Montseny
Popullsia
 • Gjithsej332

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Montseny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale