Hape menynë kryesore

Dante Terrell Smith lindi më 11 dhjetor 1973, më i njohur me emrin në skenë Mos Def, është një reper i mirëpritur kritik dhe aktor. Ai ka lind në Brooklyn, New York City dhe është mysliman. Është edhe i njohur me këto emra skenës "Mighty Mos Def," "The Freaky Night Watchman," "Boogie Man," "Black Dante," "Dante Beze," "Pretty Flaco," dhe "Flaco Bey."

Mos Def
Mosdefpic.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 11 dhjetor 1973
Vendlindja Brooklyn, New York City, New York
Pseudonime "Mighty Mos Def," "The Freaky Night Watchman," "Boogie Man," "Black Dante," "Dante Beze," "Pretty Flaco," dhe "Flaco Bey."
Faqja zyrtare mosdefmusic.com


FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.