Mosfellsbær

komunë në Islandë

Mosfellsbær (islandisht: Mosfellsbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Mosfellsbær
Mosfellsbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni i Kryeqytetit
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Haraldur Sverrisson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 185 km2
Popullsia 9,075 banorë
Dendësia 49.05 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 270, 271, 276
Faqja Zyrtare www.mosfellsbaer.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto