Mosfellsbær

komunë në Islandë

Mosfellsbær (islandisht: Mosfellsbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Mosfellsbær
Mosfellsbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Popullsia
 • Total9.075
Faqja zyrtarewww.mosfellsbaer.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto