Muhammed Abdulrahman

futbollist

Muhammed Abdulrahman (lindi 16 shtator 1989) është futbollistë nigerianë i cili luan për Vårgårda IK. Më parë ka luajtur për GAIS dhe Syrianska FC.

Muhammed Abdulrahman
Të dhënat personale
Data e lindjes16 shtator 1989
Vendi i lindjesFlag of Nigeria.svg Nigeria
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualVårgårda IK
Numri20
Karriera në rini
Pepsi Academy
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008Syrianska FC2(0)
2008Syrianska Botkyrka IF (huazim)10(1)
2009–2011Motala AIF FK45(20)
2011–2013IF Elfsborg0(0)
2011GAIS (huazim)1(0)
2012IFK Värnamo (huazim)11(5)
2013GAIS (huazim)11(3)
2014-2015Motala IF24(5)
2017-Vårgårda IK0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Në sezonin 2010, Abdulrahman shënoi 16 gola për Motala AIF FK. Në janar 2011, ai nënshkroi një kontratë tre-vjeçare me IF Elfsborg, i cili menjëherë e huazoi atë në Gais.

Abdulrahman shënoi golë në dy ndeshjet e para në Gais, kundër skuadrave norvegjeze IK Start dhe Halmstads BK në Color Line Cup në Kristiansand në janar 2011. Ai lëndoi ligamentin të kryqëzuar në një ndeshje kundër Qviding FIF dhe nuk mundi të luaj sezonin 2011.

Në vitin 2012 ai luajti për IFK Värnamo, në vitin 2013 ai luajti përsëri në GAIS dhe para sezonit 2014 ai nënshkroi një kontratë me Motala AIF.

Në nëntor 2016, Abdulrahman shkroi për klubin e divizionit 2 Vårgårda IK.