Muhazob është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lisnajë.

Muhazob
Lisnajë
Fshat
Vendndodhja
Muhazob is located in Kosova
Muhazob
Muhazob
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 811 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 47″ Veri

21° 21′ 56″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto