Murgullë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Murgullë
Fshat
Vendndodhja
Murgullë is located in Kosova
Murgullë
Murgullë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 52″ Veri

21° 2′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto