Mynämäki (finlandisht: Mynämäen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Mynämäki
Mynämäen kunta
Komunë
Kisha në Mynämäki
Kisha në Mynämäki
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.mynamaki.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto