Myrto Uzuni

futbollist shqiptar

Myrto Artan Uzuni (lindur më 31 maj 1995) është një futbollist profesionist shqiptar i cili luan si anësor me klubin kroat Lokomotiva dhe me kombëtaren shqiptare të futbollit.

Myrto Uzuni
Të dhënat personale
Emri i plotëMyrto Artan Uzuni[1]
Data e lindjes (1995-05-31) 31 Maj 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesBerat, Shqipëri
Gjatësia1.78 m
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualLokomotiva
Numri21
Karriera në rini
0–2013Tomori
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2014Tomori23(3)
2014–2017Apolonia70(23)
2017–2018Laçi38(11)
2018–Lokomotiva52(16)
Ekipi kombëtar
2015–2016Shqipëria U217(1)
2018–Shqipëria2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 26 tetor 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14 tetor 2018

ReferimetRedakto

  1. ^ "Ekskluzive/ Rrëfimi i babait të Uzunit: Kemi vuajtur, doja të futesha në fushë kur djali i..." Gazeta Panorama. 18 tetor 2018. Marrë më 31 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto