Nakkila (finlandisht: Nakkilan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Nakkila
Nakkilan kunta
Komunë
Kauppatie, the main street of Nakkila's centre in December 2014.
Kauppatie, the main street of Nakkila's centre in December 2014.
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Nakkila në Finlandë
Vendndodhja e Nakkila në Finlandë
Popullsia
 • Total5.666[1]
Faqja zyrtarewww.nakkila.fi

ReferimetRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 12 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto