40°42′N 20°07′E / 40.7°N 20.11°E / 40.7; 20.11

Njësia administrative Lunxhër

Komuna Lunxhër është një komunë në rrethin e GjirokastrësShqipëri.

Gjeografia

Redakto

Historia

Redakto

Demografia

Redakto

Ekonomia

Redakto

Politika

Redakto

Kultura

Redakto

Vendbanimet

Redakto


Burimet

Redakto

Shih dhe këtë

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto