Nobuo Matsunaga

futbollist japonez

Nobuo Matsunaga (6 Dhjetor 192125 Shtator 2007) ishte një ish-futbollist japonez.

Nobuo Matsunaga
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuo Matsunaga
Data e lindjesDhjetor 6, 1921(1921-12-06)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
Data e vdekjesShtator 25, 2007 (85 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Nippon Light Metal
Ekipi kombëtar
1954-1955Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 3 0
1955 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtmeRedakto