Norðurþing (islandisht: Norðurþing), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Norðurþing
Norðurþing
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej2.822
{{{postal_code_type}}}
640, 641, 670, 671, 675
Faqja zyrtarenordurthing.is

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto