Obrançë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat.

Obrançë
Kastrat
Fshat
Vendndodhja
Obrançë is located in Kosova
Obrançë
Obrançë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 54″ Veri

21° 10′ 11″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto