Onda, Castellón

komunë në Spanjë


Onda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Onda ka 25571 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108 km2.

Onda
Komunë
noform
Onda, panoramic view
Stema_figuraFlag of Onda Spain.svg
Vendndodhja
Onda is located in Spanjë
Onda
Onda

Koordinatat: 39°57′50″V 0°15′46″P / 39.96389°V 0.26278°P / 39.96389; -0.26278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë Salvador Aguilella Ramos
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108 km2
Lartësia 194 m (m.n.d.)
Popullsia 25571 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12200
Prefiksi +34 (Spain) + 964 (Castellón)
Koordinatat 39° 57′ 50″ Veri

0° 15′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.onda.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto