Ontinyent

komunë në Spanjë

Ontinyent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Ontinyent ka 37518 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125.4 km2.

Ontinyent
La Vila d'Ontinyent.jpg
Flamuri i Ontinyent
Stema zyrtare e Ontinyent
Popullsia
 • Gjithsej37.518
Emri i banorëveontinyentí, ontinyentina
Faqja zyrtarewww.ontinyent.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto