Orllan është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gallab.

Orllan
Gallab
Fshat
Vendndodhja
Orllan is located in Kosova
Orllan
Orllan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 4″ Veri

21° 20′ 36″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto