Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Aktron. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Aktron!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Aktron, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Lem31  8 Qershor 2008 20:48 (CEST)

Edit-a-thon about Monuments of KosovoRedakto

Hello Aktron, I'm glad that you signed up and will participate on edit-a-thon about monuments of Kosovo. There are several tasks that you can participate. Soon, more detailed infos about list/resources/media we will add in the edit-a-thon page.--Liridon (diskutimet) 9 nëntor 2016 19:27 (CET)Reply[përgjigju]

Excellent. As of recently, I have created some articles about monuments in Kosovo. I spent a lot of time about writing about the history, cultural heritage and other important issues mainly in Serbia and Bosnia and Herzegovina. However, I still see that it is a great shame for cs.wikipedia that our coverage about Kosovo is really low, and I decided to change this. Speaking about:
 • Creating new articles that are missing
  • That's what I am talking about. Ministry of Culture of Kosovo and SANU have available materials for new articles about all cultural monuments that can be used for referencing. So these will be my major point of interest.
 • Improving existing articles (+ references, templates)
  • We don't have a lot. I mean, we do have those about history, but not about cultural heritage. I did create some shorter ones that I would be more happy to extend, but on-line sources (en. sh.) would be great. When you have these, you can do magic.
 • Illustrating existing articles with images from WLM 2014-2016
  • Same problem as above.
 • Adding properties in Wikidata items of existing articles (+ Identifier Cultural Heritage Kosovo ID)