Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Drüfft. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Abdyl Hamiti II

Përshëndejte Drüfft/Goelia etj, a mund të na sjellësh literaturën ose referencat ku e more këtë "Abdyl Hamiti i II"?--Udha (diskutimet) 21 shtator 2017 12:54 (CEST)

Shikoni titujt e tjerë.
Drüfft, i nderuar, janë gabim, madje disa i ke zhvendosur edhe vetë ti me llogarinë tënde paralele Goelia. https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mehmeti_i_V&action=history
Në gjuhën shqipe, në literaturën historike përdoret Mehmeti II jo Mehmeti i II ose Abdyl Hamiti II e jo Abdyl Hamiti i II. --Udha (diskutimet) 21 shtator 2017 12:59 (CEST)

Bllokimi

I bllokuar pa-kufi për shkak se Drüfft është sock puppet i përdoruesit Goelia. Gjithashtu i bllokuar së bshku me Goelian në enwiki, frwiki. Arsyeja pse nuk i bllokoj të dy llogaritë është sepse nuk shoh arsye të vandalizimit në sqwiki.--Liridon (diskutimet) 21 shtator 2017 13:21 (CEST)