Përparim Hetemaj

futbollist finlandez

Përparim Hetemaj (lindur 12 dhjetor 1986 në Skënderaj) ëeshtë një futbollist Finlandez me prejardhje Kosovare i cili luan te Breshia, në Seria AItali. Ka një vëlla më të vogël të quajtur Mehmet Hetemaj.

Përparim Hetemaj
Përparim Hetemaj
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPërparim Hatemaj
Datëlindja (1986-12-12) 12 dhjetor 1986 (37 vjeç)
VendlindjaSkënderaj, Kosova
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)[1]
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Chievo
Numri56
Karriera me të rinjtë
1993–2004HJK
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2006HJK33(1)
2006–2009AEK Athens25(0)
2008Apollon Kalamarias (Huazim)10(1)
2009–2010Twente0(0)
2010–2011Brescia34(2)
2011–Chievo62(0)
Karriera ndërkombëtare
2005–2009FinlandaU-2115(2)
2009–Finlanda21(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 12 maj 2013
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 11 qershor 2013

Biografia

Redakto

Ai filloi karrierën në HJK Helsinki skuadra reyervë Klubi-04, por shpejt ai bëri debutimin me Veikkausliiga në 2005. Loja e bërë me këtë skuader bëri që të bjerë në sy te AEK Athinë, në Greqi.

Referime

Redakto
  1. ^ "AC ChievoVerona". Arkivuar nga origjinali më 11 nëntor 2012. Marrë më 18 mars 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)