Pöytyä (finlandisht: Pöytyän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Pöytyä
Pöytyän kunta
Komunë
Yläne Church
Yläne Church
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.poytya.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto