Pakashticë e Poshtme

fshat në Kosovë

Pakashticë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Albonë e Poshtme.

Pakashticë e Poshtme
Albonë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Pakashticë e Poshtme is located in Kosova
Pakashticë e Poshtme
Pakashticë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 19″ Veri

21° 8′ 6″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto