Parlavà

komunë në Spanjë


Parlavà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Parlavà ka 383 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.17 km2.

Parlavà
Komunë
Vendndodhja
Parlavà is located in Spanjë
Parlavà
Parlavà

Koordinatat: 42°1′28″V 3°1′56″L / 42.02444°V 3.03222°L / 42.02444; 3.03222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.17 km2
Popullsia 383 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 28″ Veri

3° 1′ 56″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Parlavà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale