Peran është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lkenas.

Peran
Lkenas
Fshat
Vendndodhja
Peran is located in Kosova
Peran
Peran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 43″ Veri

21° 9′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto