Perho (finlandisht: [Perhon kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Perho
Perhon kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.perho.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto