Peshtaleva

fshat në Maqedoni
Peshtaleva
Fshat
noform
Vendndodhja
Peshtaleva is located in Maqedonia e Veriut
Peshtaleva
Peshtaleva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 596 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 27′ 43″ Veri

21° 23′ 48″ Lindje

Popullsia 686 banorë (2002)