Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Pikala të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Pikali, (malazezisht: Пикаљ), është vendbanim në komunëne PodgoricësMal të Zi.

Pikali
Noimage.png
Popullsia
 • Gjithsej119

GjeografiRedakto

DemografiRedakto

Ky vednbanim është i banuar krejtësisht nga popullata shqiptare. Nga 189 banorë sa kishte në vitin 1991 ka rënë në 119 banorë në vitin 2003.

Lidhje të jashtmeRedakto

sq:Pikala