Planoles

komunë në Spanjë


Planoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Planoles ka 309 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.7 km2.

Planoles
Komunë
Vendndodhja
Planoles is located in Spanjë
Planoles
Planoles

Koordinatat: 42°19′4″V 2°6′20″L / 42.31778°V 2.10556°L / 42.31778; 2.10556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.7 km2
Popullsia 309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 4″ Veri

2° 6′ 20″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Planoles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale