Pollatë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Pollatë
Fshat
Vendndodhja
Pollatë is located in Kosova
Pollatë
Pollatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 858 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 12″ Veri

21° 6′ 49″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto