Portugalete

komunë në Spanjë

Portugalete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Portugalete ka 47756 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.21 km2.

Portugalete
Portugaletevizcaya.jpg
Flamuri i Portugalete
Stema zyrtare e Portugalete
Bizkaia municipalities Portugalete.JPG
Popullsia
 • Gjithsej47.756
Emri i banorëvePortugalujo/a, Jarrillero/a
Faqja zyrtarewww.portugalete.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto