Premià de Dalt

komunë në Spanjë


Premià de Dalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Premià de Dalt ka 9944 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.5 km2.

Premià de Dalt
Komunë
Vendndodhja
Premià de Dalt is located in Spanjë
Premià de Dalt
Premià de Dalt

Koordinatat: 41°30′29″V 2°20′45″L / 41.50806°V 2.34583°L / 41.50806; 2.34583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joan Baliarda i Sardà
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 9944 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Premianenc /a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8338
Koordinatat 41° 30′ 29″ Veri

2° 20′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajpremiadedalt.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto