Ávila është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Ávila ka një popullsi prej 171680 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8048 km2.

Provinca Ávila
Provincia de Ávila
Popullsia
 • Gjithsej171.680
Emri i banorëvespanjisht: [abulense] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto