Burgos është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Burgos ka një popullsi prej 375,657 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14,292 km2.

Provinca Burgos
Popullsia
 • Gjithsej375.657
Emri i banorëvespanjisht: [burgalés/a] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)
anglisht: burgalese

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto