Brusë është një qytet në Turqi.

Vendndodhjet e Brusë
  • Distritos (ilçeler):
Nilüfer, Yıldırım, Osman Gazi, Büyük Orhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Kales, Kestel, Mudanya, Mustafa Kemal Paşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir.

Shqiptarët në BrusëRedakto

Sipas disa të dhënave në të dhe rrethinën e saj jetojnë rreth 200.000 shtetas turk me prejardhje shqiptare.
Lidhje të jashtmeRedakto