Huesca është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Huesca ka një popullsi prej 228566 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15626 km2.

Provinca Huesca
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of Huesca (province).svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Aragon
Kryeqyteti Huesca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15626 km2
Popullsia 228566 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Vendasit Oscense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto