Teruel është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Teruel ka një popullsi prej 138686 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14809 km2.

Provinca Teruel
Popullsia
 • Gjithsej138.686
Emri i banorëveTurolense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto