Valladolid është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Valladolid ka një popullsi prej 529159 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8110 km2.

Provinca Valladolid
Popullsia
 • Gjithsej529.159
Emri i banorëvespanjisht: [Vallisoletano/a] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto