Zamora është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Zamora ka një popullsi prej 191612 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10561 km2.

Provinca Zamora
Popullsia
 • Gjithsej191.612
Emri i banorëvespanjisht: Zamorano/a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto