Prullans

komunë në Spanjë


Prullans është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Lleida, në Katalonia.

Prullans
Komunë
noform
Prullans
Vendndodhja
Prullans is located in Spanjë
Prullans
Prullans

Koordinatat: 42°23′V 1°44′L / 42.383°V 1.733°L / 42.383; 1.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Cerdanya
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Prullans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale