Puig-reig

komunë në Spanjë

Puig-reig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Puig-reig ka 4403 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.75 km2.

Puig-reig
Puig-reig.jpg
Stema zyrtare e Puig-reig
Popullsia
 • Gjithsej4.403
Emri i banorëvePuig-regenc, puig-regenca
Faqja zyrtarewww.puig-reig.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto