Pyhäranta (finlandisht: Pyhärannan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Pyhäranta
Pyhärannan kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pyharanta.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto