Pyhäranta (finlandisht: [Pyhärannan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Pyhäranta
Pyhärannan kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pyharanta.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto