Qarku Aix-en-Provence

qark në Francë

Koordinatat: 43°31′50″V 5°26′40″L / 43.530555555556°V 5.4444444444444°L / 43.530555555556; 5.4444444444444

Qarku Aix-en-Provence është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bouches-du-Rhône.

Qarku Aix-en-Provence
Frëngjisht : Arrondissement d'Aix-en-Provence
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bouches-du-Rhône
Kryeqyteti Aix-en-Provence
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto