Qarku Créteil

qark në Francë

Koordinatat: 48°46′58″V 2°27′12″L / 48.78277778°V 2.45333333°L / 48.78277778; 2.45333333

Qarku Créteil është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Val-de-Marne.

Qarku Créteil
Frëngjisht : Arrondissement de Créteil
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Val-de-Marne
Kryeqyteti Créteil
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto