Qarku Tarbes

komunë në departamentin Hautes-Pyrénées, Francë

Koordinatat: 43°14′00″V 0°04′00″L / 43.23333333°V 0.06666667°L / 43.23333333; 0.06666667

Qarku Tarbes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Hautes-Pyrénées.

Qarku Tarbes
Frëngjisht : Arrondissement de Tarbes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Hautes-Pyrénées
Kryeqyteti Tarbes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 653


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto